ביטוח נסיעות למזרח הרחוק

טיול למזרח הרחוק הוא טיול ייחודי אשר שונה באופיו מטיולים במקומות אחרים בעולם. מומלץ מאוד לפני הטיסה למזרח, לבדוק אילו אפשרויות ביטוח נסיעות למזרח הרחוק קיימות, ואז לבחור מתוכן את האפשרות שהכי מתאימה לכם, על פי סגנון הטיול והיעד הספציפי אליו אתם מתכננים לטוס. פוליסות ביטוח נסיעות ייעודיות למזרח הרחוק אפשר לרכוש בכמה דרכים עיקריות: דרך חברות ביטוח, דרך קופת החולים אליה אתם משתייכים או דרך כרטיס האשראי אשר ברשותכם.

הנה כמה דברים עיקריים שכדאי מאוד לדעת בבחירת סוג ביטוח נסיעות למזרח הרחוק:

רגע לפני – נקודה חשובה שכדאי מאוד לשים אליה לב: חלק גדול מן המטיילים במזרח בסופו של דבר מאריכים את הטיול, ובמידה וגם אתם החלטתם להאריך אותו אל תשכחו להאריך במקביל את תקופת הביטוח!

  • קיים מבחר גדול וישנה תחרות בין חברות שונות , ומשמעות הדבר היא שאתם תוכלו למצוא ביטוח נסיעות למזרח הרחוק משתלם מאוד. רוב המטיילים לאזור המזרח הרחוק מאוד לעשות סקר שוק מקיף ולבדוק מה האפשרות המשתלמת ביותר עבורכם.
  • איזה מסלול הכי כדאי?

מסלול ביטוח רצוי לבחור על פי אופי וסגנון הטיול שלכם. אם אתם מתכננים טיול קצר יחסית של שבועיים עד שלושה, אשר במהלכו תשהו ברוב רובו של הזמן במלונות או בעיר גדולה ומפותחת, מן הסתם ביטוח נסיעות הבסיסי יכול להספיק עבורכם. אם אתם מתכננים טיול ארוך יותר אשר כולל גם טיולים רגליים ארוכים או פעילות ספורט אתגרית או כל פעילות אחרת בסיכון גבוה  – מומלץ מאוד לבחור בביטוח נסיעות מותאם אשר יכסה גם פעילויות כאלו.

  • מהו ביטוח נסיעות בסיסי?

מדובר בביטוח שמיועד לטווח זמן של בין כמה ימים לכמה חודשים. ביטוח בסיסי כולל כיסוי של הוצאות רפואיות במקרים של מחלה או תאונה, פציעה וגם טיפולי שיניים, כאשר סכומי הכיסוי יכולים להשתנות בין חברה לחברה והם נעים בדרך כלל  בין-300,000$ ועד 1,200,000$. בנוסף, ביטוח נסיעות בסיסי כולל בתוכו סעיף ביטוח הנקרא צד ג' ויזכה בהחזרים במקרים של קיצור נסיעה או ביטול, וביטוח על כבודה ומטען. לעתים כולל ביטוח בסיסי עוד סעיפים כגון פינוי אווירי לבית חולים וכדומה.

  • ביטוח נסיעות – הרחבות

ישנם מקרים בהם ביטוח נסיעות בסיסי יכול להתאים כמו לדוגמא עבור אנשים אשר נוסעים לפרק זמן קצר ולא מתכננים לעסוק בפעילויות חריגה, הרי שחלק ניכר מהמטיילים למזרח הרחוק שוהים באזור לפחות כמה חודשים, אשר במהלכם הם מתכננים לבקר גם באזורים פחות מפותחים ומתקדמים מבחינת רפואה וכדומה; וכן עוסקים בפעילויות אקסטרים כגון ספורט אתגרי דוגמת צלילה, צניחה חופשית וקפיצת באנג'י או אפילו טרקים רגליים אינטנסיביים או טרק ג'יפים בסיכון גבוה. אי לכך, עבור אנשים אלה מומלץ מאוד להרחיב את ביטוח הנסיעות הבסיסי ולהתאים אותו לביטוח מקיף יותר אשר מתאים לנסיעות מסוג זה למזרח הרחוק. ישנן הרבה חברות אשר מציעות הרחבות מגוונות לביטוח הבסיסי בתוספת תשלום.

הרחבות הביטוח יכולות להיות למשל כיסוי גבוה יותר של הוצאות רפואיות, בנוסף, ניתן לבחור שהפוליסה תכיל רכיב של כיסוי עבור ספורט אתגרי וגם נושא של איתור וחילוץ חס וחלילה הוא קריטי עבור מטיילים באזור זה. כדאי לשים לב כי חלק מן החברות ידרשו מתן התראה מראש של חודש לערך, וזאת כדי להפעיל את התוספת המיוחדת הזו; בעוד חברות אחרות מסתפקות בטווח של שבוע.

  • ביטוח תרמילאים ייעודי

אם אתם מתכוונים לטוס לתקופה של בין כמה חודשים ועד שנה, אל יעדים כמו  מזרח הרחוק וכדומה, כדאי לכם מאוד לבחור באופציה זו. זוהי אופציה הכוללת כיסוי של הוצאות רפואיות אשר יכול להגיע עד ל-1,500,000$ ולרוב פוליסה כזו תכלול מראש גם כיסוי על פעילות ספורט אתגרי וגם כיסוי שירותי איתור וחילוץ. בנוסף, במקרים רבים תכלול פוליסה כזו שירותי מוקד טלפוני לייעוץ וסיוע בשעת חירום אשר פועל 24 שעות, ולעתים גם מוקד טלפוני ייעודי לתמיכה פסיכולוגית, מוקד חדר רופאים ישראלי ואף חילוץ מסוג מיוחד לנמצאים תחת השפעה של סמי הזיה.

לסיכום, כדאי מאוד לעשות סקר שוק ולא להתפשר מאחר ומדובר בחיים שלכם, בייחוד בנסיעה מסוג זה בה קיימים סיכונים מוגברים רק מעצם אופי האזור והטיול.

ניתן לראות כי קיימות אופציות רבות של ביטוח נסיעות למזרח הרחוק, ועל מנת להתאים את פוליסת הביטוח באופן מושלם עבורכם, מומלץ לתכנן היטב את המקומות בהם תשהו ואת הפעילויות בהן תשתתפו. בסוג טיול שכזה אולי כדאי לשלם קצת יותר כדי לנסוע בראש שקט ולהיות בטוחים באמת.

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב