ביטוח נסיעות לחול

ההתרגשות הולכת וגוברת. בעוד שבוע או אולי אפילו כמה ימים אתם עולים על מטוס וטסים ליעד הבא שלכם. מה זה יהיה הפעם? פינלנד הרחוקה והקפואה? אפריקה החמימה? או אולי ארצות הברית הרחוקה? אתם מתכננים בקפידה את המסלול שלכם, אורזים מזוודות ונשארים שעות נוספות בעבודה כדי לסגור פינות. אבל רגע אחד, אתם נזכרים שכדי לצאת לחו"ל בראש שקט, עליכם לארגן ביטוח נסיעות לחו"ל.

אני בריא בדרך כלל ולא נוסע ליעד אתגרי, האם אני צריך ביטוח נסיעות לחו"ל?

אמנם אין חוק המחייב לעשות ביטוח, אך הוא אכן מומלץ.כל מי שנוסע לחו"ל זקוק לביטוח. גם אם אתם מתכוונים לערוך שופינג בפריז ונוהגים להתרחק מטרקים מאתגרים כמו מאש, חשוב לערוך ביטוח נסיעות לחו"ל על כל צרה שלא תבוא. כי אין לדעת אם תשברו רגל בדרך או תיקלעו לתאונת דרכים. חשוב שיהיה לכם כיסוי.

איך עושים ביטוח נסיעות לחו"ל?

היום קיימות כמה דרכים לערוך ביטוח נסיעות. אחת הדרכים היא להיכנס לאתר האינטרנט, להזין פרטים במערכת הממוחשבת ולרכוש פוליסה. הדרך השנייה היא ליצור קשר עם נציג טלפון של חברת ביטוח. כמו כן, ניתן לרכוש ביטוח לחו"ל דרך סוכן. בעת רכישת הביטוח חשוב לוודא שיש לכם את הטלפון של החברה, על מנת שתוכלו ליצור קשר אם יתעורר מצב חירום.

איך אדע אם אני זקוק להרחבת הפוליסה?

בעת רכישת הפוליסה אתם נדרשים למלא שאלון המעיד על מצבכם הבריאותי. בהתאם לנתונים שיתקבלו, הנציגים יכולים להנחות אתכם אם לרכוש הרחבת פוליסה או להסתפק בפוליסה קיימת. עם זאת, חשוב להבין שמרבית הפוליסות אינן מכסות הוצאות רפואיות על טיפולים הנובעים ממצב רפואי בעייתי טרם הנסיעה.

חזרתי לארץ וברצוני להגיש תביעה, מה עושים?

אם זה המצב, ניתן ליצור קשר עם הסוכן או חברת הביטוח או להגיש טופסי תביעה דרך אתר האינטרנט. במערכת הממוחשבת ניתן לעקוב אחר סטטוס הבקשה לתביעה. אם אתם מעוניינים שיתייחסו לבקשתכם במהירות, חשוב להקפיד על הגשת כל הטפסים הרלוונטיים בהתאם למה שמבקשים.

אני משוחרר אחרי צבא שיוצא לטיול ארוך, איזה ביטח מתאים לי?

במקרה זה ניתן להתאים פוליסת ביטוח לטווח ארוך הכוללת כיסוי והרחבות לפציעות ספורט אתגרי או לחילוץ ואיתור במקרה הצורך.

מה כדאי לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון?

ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון מתחלק ל-3 סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא עד שבוע 12. מכיוון שמדובר בתחילת הריון, חברות הביטוח לא מגבילות את האישה ברכישת הביטוח. פוליסת ביטוח לאישה בהריון במקרה זה כוללת את כל הכיסויים הבסיסיים. הסוג השני הוא ביטוח שניתן בין השבוע ה-12 לשבוע 32. במקרה זה תתבקש האישה לרכוש ביטוח להרחבת הריון. ולבסוף, החל משבוע 32, חברות הביטוח אינן מספקות פוליסות ביטוח לחו"ל.

אילו ענפי ספורט נחשבים כספורט אתגרי המחייב רכישת פוליסה מיוחדת?

ניתן לרכוש כיסויי ביטוח מיוחדים עבור ענפי ספורט הנחשבים למסוכנים. כיסויים אלה מכוונים לפעילויות ספורטיביות הנערכות בגובה רב, במהירות גבוהה, מאמץ גופני ועוד. מבין סוגי הספורט האלה ניתן להזכיר צלילה לעומק של יותר מ-3 מטרים, סקי, טיפוס הרים וצוקים, צניחה חופשית, נסיעה בטרקטורון, גלישה באוויר, רכיבה על סוסים ועוד.

מהו גובה הפיצויים שניתן לקבל במקרה של תביעה?

סכום הפיצויים משתנה ממקרה אחד למשנהו. כך גובה הפיצויים של מבוטח העוסק בפעילויות אתגריות יהיה שונה מגובה הפיצויים של מבוטח רגיל. מומלץ לברר את העניין בחברת הביטוח שבה אתם עורכים את הפוליסה.

מה עושים במקרה חירום?

לפני הטיסה, חשוב לשמור את הטלפון של סוכנות הביטוח. במקרה של סכנה או אירוע חריג, אפשר ליצור קשר עם הנציגים הזמינים 24/7.

האם הילדים צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל?

חברות ביטוח מציעות מסלולים מיוחדים לילדים מתחת לגיל 18 שטסים יחד אתכם. במקרים אלה ניתן לבחון כמה מסלולים: חבילות משפחתיות הכוללות הרחבות רבות, כיסויים למקרה שבו יש צורך להטיס את הילד בחזרה לישראל, ליווי הילד בחזרה לארץ במקרים שבהם ההורים אינם יכולים לעשות זאת וכדומה.

האם ביטוח שמציעות חברות האשראי מספיק?

במקרים רבים הביטוח שמציעות חברות האשראי הוא ביטוח מוגבל למדיי. הן לא כוללות את כל הכיסויים במקרי חירום. כדי להיות בטוחים יותר, כדאי להשקיע מעט יותר כסף על מנת לרכוש ביטוח משופר.

האם ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה תאונות דרכים אם נוהגים במדינה אחרת?

ישראלים לא מעטים אינם דואגים לרכוש ביטוח רכב אם הם בוחרים לנהוג בחו"ל, משום שהם חושבים שביטוח נסיעות לחו"ל מכסה כל תאונה. עם זאת, כאשר מדובר בנזקי גוף שנגרמו מרכב ממונע, מרבית חברות הביטוח אינן מכסות את הנזקים.

הטיסה בוטלה, האם אפשר לקבל החזר על פוליסת הביטוח?

הטיסה שלכם יכולה להתבטל מסיבות שונות: שינויים בלוח הזמנים של הטיסות, ביטול עסקה עם חברת התיירות או הופעת סכנה בלתי צפויה במדינה שאליה אתם טסים. ברוב המקרים חברות הביטוח אינן יכולות להחזיר את הכסף על פוליסות הביטוח.

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב