9 הדברים החשובים בביטוח נסיעות לחו

ראשית כל – מה הוא בכלל ביטוח נסיעות לחו"ל? כל אדם אשר הינו אזרח מדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות ממלכתי, והוא ניתן לו דרך אחת מקופות החולים לבחירתו. הביטוח הזה ומקנה טיפול, אבחון וסיוע רפואי, רכישת תרופות וייעוץ רפואי, בסבסוד של קופת החולים בהתאם לתנאי הביטוח בחברה בה הוא בחר. יש אפשרות לרכוש ביטוח בריאות משלים או מורחב, המקנה זכויות נוספות בתשלום נוסף. הביטוח הזה אינו תקף ברגע שאתם עולים על מטוס ועוזבים את גבולות מדינת ישראל.

אזרח ישראל אשר שוהה במדינה זרה ונזקק לטיפול או סיוע, עלול למצוא את עצמו ללא אפשרות לקבל אותם או שיידרש לשלם סכומי עתק עבורם מכיוון שאתם לא זכאים לביטוח הבריאות באותה המדינה, ובדיוק לשם כך נועד ביטוח נסיעות לחו"ל.

מהם הדברים העיקריים והחשובים אותם מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל?

  • הוצאות רפואיות: ביטוח נסיעות מכסה עלויות של טיפולים רפואיים שונים וימי אשפוז אך לא רק. תחת הכותרת הזו של הוצאות רפואיות קיימים סעיפים כמו: מחלות, תאונות אישיות, רכישת טיפול תרופתי ועוד.
  • הוצאות שונות הקשורות בניידות: פינוי יבשתי – מצב בו יש צורך לפנות את המבוטח אל בית חולים בדרך היבשה, יש לבדוק האם הוא בכלל כלול בפוליסה, ואם כן אז באיזה תנאים.

הטסה רפואית לארץ – מומלץ לשאול אם הביטוח אכן מממן טיסה לישראל במידה והמצב מצריך קבלת טיפולי רפואי דחוף בארץ.

פינוי אווירי או ימי – בדומה לכיסוי עבור פינוי יבשתי, רק שכאן מדובר בדרכים שונות אשר להן עלויות שונות.

העברת גופה – חס וחלילה. מדובר בהליך יקר ביותר במידה ולא תקבלו כיוסי מחברות הביטוח.

  • הוצאות משפטיות: כן, גם זה יכול לקרות, לדוגמא, כיסוי עבור הגנה משפטית מפני הליכים פליליים בחו"ל או חבות כלפי צד שלישי.
  • מטען וכבודה: מרבית הביטוחים כוללים סעיף ביטוחי בהיקף כלשהו אשר מבטיח החזר כספי עבור מטען אשר אבד, נגנב או נפגם במהלך הטיסה או במהלך שהותכם בחו"ל.
  • כיסוי עלויות ביטול נסיעה או קיצור משך נסיעה: לצערנו קיימים מקרים מסוימים בהם נאלץ לבטל את הטיסה המתוכננת או לקטוע את השהות בחו"ל במפתיע. עלויות הוצאות אלו הן גבוהות וכדאי לבדוק את רוחב וגובה הכיסוי בפוליסה שלכם.
  • הוצאות הכרוכות במקרים הקשורים לנהיגה ברכב בחו"ל.
  • ספורט אתגרי – בקטגוריה זו מדובר גם בפעילות ספורט אתגרי לשמה אך גם על כל פעילות אשר נחשבת פעילות בסיכון גבוה. רוב הפוליסות הבסיסיות לא מכילות סעיף כזה באופן אוטומטי, ולכן במידה ואתם מתכננים מראש לעסוק בפעילות מסוג כזה כדאי מאוד לבצע הרחבה של הפוליסה ולהוסיף את הכיסוי הזה בתשלום נוסף. כמו כן, יש לוודא כי סוג הפעילות אותו אתם עומדים לבצע, אכן נכלל בקטגוריית הספורט האתגרי או פעילות בסיכון גבוה.
  • הוצאות הכרוכות באובדן של מסמכים – מדובר במסמכים כגון דרכון ותעודות שונות מסוג דומה לזה.
  • אלקטרוניקה – אינה נכללת תחת סעיף המטען והכבודה. חברות הביטוח מפרידות מוצרים אלקטרוניים דוגמת מחשב נייד, טלפון סלולרי או מצלמה דיגיטלית ויתר על כך  – רוב החברות אינן מאפשרות לבטח יותר משני מכשירים מסוג זה. גם אם תיקחו עמכם את שלושתם, תאלצו לבחור את השניים מתוכם אשר תרצו לבטח.

 טיסה נעימה!

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב