ביטוח נסיעות לחול – מה חייבים לדעת שנוסעים עם ילדים

ביטוח נסיעות לחו"ל עבור כל אחד הוא עניין הכרחי בפני עצמו, וכאשר מדובר בביטוח נסיעות לחו"ל עבור ילדים  – העניין בעל חשיבות רבה אף יותר. אין ספק כי ילדים קטנים ואפילו מתבגרים מתחת לגיל שמונה עשרה, מועדים לפורענות הרבה יותר מאשר אדם מבוגר, בין אם מדובר למשל בפציעה אצל מתבגרים, או מחלת חום לדוגמא בילדים קטנים. בהתאם לנאמר – כאשר רוכשים פוליסת ביטוח נסיעות עבור ילדים עד גיל שמונה עשרה יש לשים לב למספר דברים חשובים אשר יכולים לחסוך לכם אי נעימויות, בלשון המעטה, בזמן שהייתכם בחו"ל עם הילדים.

ביטוח נסיעות לחול – מהם הדברים אותם כדאי לדעת כאשר נוסעים עם ילדים?

לא קל לנו לחשוב על חופשה בהקשר של תאונות ובטח שלא מתחשק לנו לדמיין עכשיו תרחישים מעצבנים או מפחידים בהם קורה דבר מה לא נעים ואפילו אשר עלול לשבש את החופשה שלנו ואת שגרת חיינו, על אחת כמה וכמה כאשר אנו נוסעים לחופשה עם היקרים לנו מכל – ילדינו הקטנים. בחיים כמו בחיים, לא ניתן לצפות מראש מה עתיד להתרחש, אך במקביל עלינו להיערך מראש לקראת מקרים מסוימים, בייחוד כאשר עוזבים את הארץ בלוויית ילדים.

באופן כללי, כל הסעיפים והכיסויים הבסיסיים אשר מומלצים בביטוח אדם מבוגר, תקפים עבור ילד מתחת לגיל שמונה עשרה, כאשר יש מספר דברים קריטיים נוספים שכדאי מאוד לוודא כי הם נכללים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים, אלה כמה מהם:

  • פיצוי עקב איחור בהגעתו של מטען או פיצוי בגין אובדן של המטען. לאדם מבוגר יותר קל להתמודד עם מקרים של אובדן חפץ והוא יכול להסתדר עם פתרונות חלופיים ביתר קלות, על פני ילדים קטנים אשר יכולים להיות קשורים רגשית לחפצים האישיים שלהם, או שהם בכלל עשויים להיות הגורם לאבדת הרכוש. בכל מקרה, כדאי לוודא כי אתם מכוסים מספיק בתחום זה, על מנת למנוע אי נעימויות אשר יוכלו להשפיע לרעה על החופשה כולה.
  • תשלום הוצאות רפואיות ואשפוז בחו"ל. סעיף חשוב ביותר כאשר מדובר בילדים, בדיוק מהסיבה הפשוטה כי הם נוטים הרבה יותר לפציעות ורגישים אף יותר למחלות, בייחוד כאשר הם נמצאים בסביבה זרה, חשופים לאכילת מזונות חדשים ולא מוכרים וכדומה. יש לוודא כי מספר ימי האשפוז המכוסים הינו מקסימלי ואף לדאוג לכך כי גובה כיסוי עלות אשפוז יומית תהיה מקסימלית וללא השתתפות עצמית רבה או בכלל מצדכם.
  • החזרת מבוטח במהלך נסיעה במקרים כמו מחלה או תאונה. ישנם מקרים בהם תתקלו במצבים אשר ייאלצו אתכם לחזור הביתה טרם סיומו המתוכנן של הטיול, וכאשר מדובר בנסיעה עם ילדים יש סיכוי רב יותר שכך יקרה, ולכן כדאי לוודא כי אתם וילדיכם מכוסים ביטוחית במקרה בו תאלצו לטוס חזרה לארץ במפתיע.
  • החזרה לארץ של בן משפחה מדרגה ראשונה של המבוטח במקרים כמו מחלה או תאונה. זהו אחד הסעיפים החשובים כי הוא מתייחס בדיוק אל ילדיכם. במידה ואתם מבוטחים, סעיף זה יכול אוטומטית על ילדיכם ויאפשר לכם לקבל כיסוי מקרה בו עלה הצורך בחזרה של כל בני המשפחה הביתה.
  •  הסעה לחו"ל של בן משפחה של המבוטח מדרגה ראשונה, במידה וימצא הצורך על ידי החברה. לצערנו ישנם מקרים בהם לא נהיה מסוגלים לתפקד ולטפל במשפחתנו וכאשר אנחנו נמצאים איתם לבד בארץ זרה עלינו לחשוב על האפשרות כי יתכן ונאלץ לקבל סיוע שכזה, ובמקרה כזה נרצה לדאוג כי חברת הביטוח מכסה עלויות של הבאת אדם נוסף אל המקום בעולם בו אתם נמצאים, על מנת להתמודד עם מצב מסוג זה.
  • טיפול בענייני הטסתו של המבוטח במקרה של פטירה במהלך השהות בחו"ל. אין צורך להכביר במילים. זוהי סיטואציה מורכבת בה צריך לוודא כי יהיה מי שיוכל לטפל בעיניים הבירוקרטיים וכדומה, הכרוכים בפעולה לא פשוטה שכזו.
  • סיוע משפטי. סעיף זה הוא משמעותי אך לרוב לא נותנים עליו את הדעת כלל, ובייחוד כאשר מדובר בטיסה עם ילדים קטנים או מתבגרים כדאי לוודא כי ישנו כיסוי גם למצבים בהם תאלצו להתמודד עם התקלות בחוק המקומי.
  • סיוע בהחזרת ילדים אשר נותרו בחו"ל ללא השגחה. גם במקרה כזה אין צורך להוסיף על הברור מאליו. מצבים מסוג זה הם נדירים, אך מומלץ לא להסתמך על יד המזל ולהשאיר זאת ליד הגורל, לא כשמדובר בילדים קטנים חסרי ישע.

בסופו של דבר השקעת מחשבה בבחירת ביטוח מותאם ומספק תקנה לכם בעיקר שקט נפשי בעת הנסיעה לחו"ל עם הילדים. תיהנו!

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב