ביטוח נסיעות לחו

סגרתם טיסה לחו"ל… דרכונים – יש, מזוודות – יש, החלפתם סכום כסף למטבע המקומי, ומה נשאר? ביטוח נסיעות לחו"ל! יש אנשים שאומרים לעצמם – שטויות לזה לא צריך לדאוג יש ביטוח חינמי מאיזה כרטיס אשראי שיש לנו. המחשבה הזו בדיוק היא  אחת הטעויות הנפוצות שאנשים נוטים לעשות, הקשורות בביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח נסיעות חינמי יכול להעניק סעיפי כיסוי זהים לביטוח בעלות כלשהי, אך יש בכל זאת יש הבדל ביניהם, והוא לא קטן כלל וכלל. בואו נעשה סדר בדברים ונתחיל מהתחלה.

קודם כל יש להבין  – מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל ולמה צריך אותו בכלל?

נתחיל מן העובדה הפשוטה כי לכל תושב במדינה, מעצם היותו אזרח ישראלי, קיימת זכאות אוטומטית בפוליסת ביטוח בריאות ממלכתית,  כאשר הביטוח ניתן דרך קופת החולים אשר יבחר. ביטוח כזה מקנה אבחון וסיוע רפואי, טיפול, רכישה של תרופות, וייעוץ רפואי במחיר מסובסד דרך קופת חולים, וזאת כמובן בהתאם לתנאים של הביטוח בקופה שבה הוא בחר. ישנן  אפשרות לרכוש ביטוח בריאות רחב יותר, שמקנה זכויות מורחבות וזה בתשלום נוסף. ביטוח זה לא תקף החל מהרגע שאתם עולים למטוס ויוצאים את גבולות מדינת ישראל.

כל אזרח ישראלי אשר נמצא במדינה זרה שיהיה צריך סיוע או טיפול רפואי, יכול למצוא את עצמו במצב בעייתי, בלי אפשרות לקבל אותם או שיהיה צורך לשלם סכומים גבוהים מאוד עבורם – וזאת מכיוון שהוא לא אזרח המדינה הזרה ואין לו שום זכויות בה בכל הנוגע לביטוח בריאות ולשם כך בדיוק נוצר ביטוח נסיעות לחו"ל.

שנית, מהם הדברים העיקריים והחשובים אותם מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל?

  • ביטול נסיעה ו/או קיצור נסיעה: ישנם מקרים מסוימים שבגינם נאלץ לבטל טיסה מתוכננת או לקצר את השהייה בחו"ל אופן מפתיע. עלותה של הוצאה מהסוג זה היא גבוהה וכדאי מאוד לבדוק את אופן הכיסוי שלהן בפוליסה שלכם.
  • הוצאות על ניידות:

פינוי דרך היבשה – אם חס וחלילה נוצר מצב בו צריך לפנות את המבוטח לבית חולים דרך היבשה. יש לבדוק אם סעיף זה כלול בפוליסה, הוא לא תמיד מופיע באופן אוטומטי.

הטסה רפואית לארץ – מומלץ לשאול אם הביטוח אכן מממן טיסה לישראל במידה והמצב מצריך קבלת טיפולי רפואי דחוף בארץ.

פינוי ימי או אווירי – זהה לכיסוי פינוי דרך היבשה, אך כאן מדובר בדרכי פינוי  שונות אשר יהיו להן עלויות שונות.

העברה של גופה – שוב, חס וחלילה. מדובר בתהליך מאוד יקר, אשר במידה ולא יהיה לו כיסוי מחברת הביטוח זה עלול להיות מצב בעייתי מאוד.

  • הוצאות רפואיות: ביטוח נסיעות לחו"ל יכסה בעיקר את העלות של טיפולים רפואיים מסוגים שונים וגם ימי אשפוז, אבל לא רק אותם. תחת הכותרת של "הוצאות רפואיות"  נכנסים עוד סעיפי כיסוי כגון: מחלה, רכישות של תרופות, תאונות אישיות וכדומה.
  • הוצאות משפטיות: לצערנו גם דברים מסוג זה יכולים לקרות, למשל, כיסוי לצורך הגנה משפטית בהליכים פליליים בחו"ל או אפילו חבות אל צד שלישי.
  • כיסוי עבור הוצאות הכרוכות בכל הקשור לנהיגה בחו"ל.
  • סעיף כבודה או מטען: רוב פוליסות הביטוח כוללות סעיף כזה בהיקף מסוים, אשר בגינו תקבלו החזר כספי במקרה של מטען שאבד, מטען שנגנב או נפגם במהלך טיסה או בזמן השהות שלכם בחו"ל.
  • מכשירי אלקטרוניקה -כדאי מאוד לדעת כי באופן חריג מכשירים מסוג זה אינם מכוסים ביטוחית תחת הסעיף של מטען וכבודה. חברות ביטוח מבדילות בין מוצרי אלקטרוניקה כמו למשל טלפון סלולרי, מחשב נייד או מצלמה דיגיטלית ויותר מזה  – ברוב החברות אין אפשרות לבטח מעל לשני מכשירים כאלה, כך שגם אם אתם לוקחים את שלושתם, תאלצו לבחור את שני המכשירים אותם הכי חשוב לכם לבטח.
  • פעילות בסיכון וספורט אתגרי – רוב פוליסות הביטוח הבסיסיות לא יכילו סעיף כה באופן אוטומטי כך שבמידה ואתם יודעים מראש שאתם עומדים לעסוק בפעילות שכזו, מומלץ מאוד לבדוק אפשרות של הרחבת הפוליסה ולהוסיף בה כיסוי מתאים. בנוסף צריך לוודא כי סוג הפעילות שאותו אתם מתכננים לבצע נכלל בקטגוריה של ספורט אתגרי או כפעילות בסיכון.
  • הוצאות עקב אובדן מסמכים – מדובר על מסמכים כמו דרכון ותעודות מסוג זה.

אז מה בכל זאת ההבדל הקריטי בין הביטוחים השונים?

כמו שכבר הבנתם – ישנם סעיפי כיסוי בסיסיים אותם תמצאו כמעט בכל פוליסות הביטוח, וישנם סעיפים מיוחדים אותם תצטרכו להוסיף בתשלום נוסף, כאשר הדבר הקריטי ביותר הוא לא רק איזה סעיפים נמצאים או לא – אלא מה משך תקופת הכיסוי אשר אתם זכאים לה עבור כל סעיף זה. לדוגמא – כיסוי הוצאות על ימי אשפוז, על כמה ימי אשפוז מגיע לכם החזר מלא? על כמה ימי אשפוז מגיע לכם החזר עם השתתפות עצמית? כמו כן, יש לשים לב כי עלות יום אשפוז בנפאל שונה מעלות אשפוז בלונדון כמובן.

כך לגבי כל סעיף כיסוי, יש לבדוק מה משך התקופה עליה תקף הביטוח.

דבר חשוב נוסף הוא גובה הכיסוי. נכון, הביטוח החינמי יכול לכסות רכישת תרופות – אבל עד איזה גובה עלות תקבלו החזר? אלו דברים משמעותיים שכדאי מאוד לתת עליהם את הדעת בנסיעה הבאה שלכם.

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב