ביטוח כבודה, ביטוח ציוד בביטוח נסיעות

כולנו שמענו מחברים ומכרים סיפורים רבים ומגוונים על מזוודה שנעלמה או על ציוד אשר נפגם במהלך טיסה או טיול בחו"ל, בזמן שחלק מן הסיפורים אף יכולים להיות משעשעים מאוד במרחק הזמן,  אין ספק כי בעת הנסיעה עצמה זהו אינו עניין מצחיק כלל וכלל ואף יכול להיות בעייתי במיוחד אם למשל אובדת מזוודה ובה תרופות או ציוד רפואי נחוץ או אם נגנב לכם ציוד יקר ערך או כזה שלא ניתן להחליפו.

סיפורים רבים נוספים תוכלו לשמוע על מקרי גניבה, בייחוד של מכשירים סלולריים, מחשבים ניידים וכדומה, כאשר לפי הנתונים  גניבת ציוד היא הגורם העיקרי של התלונות אשר מגיעות אל חברות הביטוח.

חברות הביטוח מודעות לצרכים השונים של מטיילים שונים, וכיום קיימות בשוק פוליסות ביטוח בסיסיות אשר מספקות כיסוי בסיס, אך ישנן הרחבות מיוחדות בנושא המטען  כך שניתן להתאים את סוג הכיסוי הביטוחי בהתחשב באופי הנסיעה ותוכן הכבודה.

מהם ההבדלים בין פוליסות הביטוח השונות?

כל חברת ביטוח מציעה כמה פוליסות ביטוח עבור נסיעות, כאשר ההבדלים בין הפוליסות הם בעיקר בין הדרישות השונות והיקף הכיסוי הביטוחי. רוב הפוליסות לא שונות כלל באופן מהותי ברכיבי ביטוח הכבודה, ולכן יש מקרים בהם ניתן להשתמש גם בביטוח נסיעות בסיסי, או לעתים אפילו אלו הניתנים בחינם, אשר מותאם אל הצרכים שלכם על פי אופייה של הנסיעה או היעד, ופשוט להרחיב את הסעיף של הכבודה על מנת ליצור כיסוי מדויק יותר. כך לדוגמא, יש אפשרות להגדיל את הסכומים של הביטוח שישולמו עבור מחשב אישי ומצלמת וידאו, סוגי כיסוי אשר לא נמצאים ברובן של הפוליסות הבסיסיות של הכבודה.

מה עוד כדאי לדעת על ביטוח כבודה, ביטוח ציוד בביטוח נסיעות?

איפה לרכוש פוליסה? בטרם הנסיעה ניתן לרכוש פוליסת ביטוח כמה  דרכים שונות: דרך קופות החולים, דרך חברות האשראי, דרך סוכן נסיעות, דרך סוכן ביטוח או דרך חברת ביטוח מתמחה, כאשר חברות האשראי וקופות החולים מציעות לרוב ביטוח נסיעות בחינם, שאינו כרוך בתשלום דמי ביטוח כלל. ביטוח מסוג זה תקף לרוב לכ-30 יום בשנה, אך מדובר ברובד ביטוחי בסיסי מאוד, בו רוב הכיסוי יהיה חלקי ונמוך ביותר.

אלקטרוניקה: ביטוח בעל מנת להרחיב את היקף הכיסוי הביטוחי וגובהו, זאת בתמורה למספר דולרים נוספים בכל יום. לרוב ההרחבה תתאפשר על כמות של עד שני מכשירים בלבד, ועליהם תדרשו להצהיר בפני חברת הביטוח בכתב ומראש , וזה כולל תיאור המכשיר, פירוט של הדגם ולפעמים גם תדרשו לספק מספר סידורי של אותם הפריטים האלקטרוניים.

הגבלה זו בעצם אומרת, שבמידה ובנסיעה מסוימת רצינו לקחת איתנו גם את המכשיר הסלולרי שלנו, את המחשב הנייד וגם מצלמה דיגיטלית, דהיינו 3 פריטים אלקטרוניים – ברוב הפעמים נצטרך לבחור מתוך שלושת הפריטים האלה את השניים שהם הכי יקרי ערך או הכי חשובים לנו, שאותם נרצה לבטח, ולספק לחברת הביטוח את מירב הפרטים עליהם טרם הנסיעה לחו"ל.

אובדן של מזוודה:

יש מעט מקרים בהם אובדן מזוודה וכבודה למצב של הליך משפטי, כאשר לרוב, הנוסע מתנהל ישירות מול חברת התעופה, ורק במקרים בהם חברת התעופה לא משלמת את כל הנזק, תפעיל חברת הביטוח את הביטוח ותיתן כיסוי  על ההפרש בלבד. פוליסת הנסיעות הבסיסית מכילה בתוכה גם כיסוי מינימלי על איחור בהגעת מזוודה.

חשוב להדגיש כי במידה והמזוודה אובדת כתוצאה מרשלנות של חברת התעופה, ישנה חשיבות רבה להגיש טופס תלונה ייעודי עוד בשדה התעופה, בדלפק של חברת התעופה בה אתם טסים. בנוסף, כדאי לדרוש העתק של טופס תלונה אשר הגשתם, לשם מסירתו לחברות הביטוח, כי הן  לעיתים "מתחשבנות" ביניהן עם חברות התעופה על הנזק שנגרם עקב רשלנות.

טיסה נעימה!

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב